הכול על חליפות גברים

הכול על חליפות גברים

הכל על חליפות גברים

הכל על חליפות גברים

נכון שבישראל לפעמים בגדי גברים לא זוכים לתשומת הלב הראויה. הגברים המצ'ואיסטים שלנו מעדיפים את הלבוש שלהם פשוט ויומיומי. אבל מחקרים מראים כי לאט ובטוח, גברים רבים מתחילים להתחמם לרעיון שבגדים מחויטים ובכלל חליפות גברים הם ה-דבר. ונגלה לכם סוד שאולי לא הפנמתם: הכי קשה בעולם לעמוד בפניו של גבר בחליפה… בחיים כמו בעסקים כמו באירועים גבר שלבוש בצורה מושקעת יזכה מיד לתשומת לב האנשים הסובבים אותו. את המושגים הבסיסיים של חליפה בשניים או שלושה חלקים אתם ודאי מכירים, אז הנה עוד כמה מושגים בסיסיים מהם למי מכם שרוצה להחכים מעט על התחום ואולי לאמץ משהו לעצמכם.

לבוש גברים אלגנטי – הסוגים השונים

בארץ הלבוש הגברי הנפוץ ביותר הוא מה שנקרא בעולם "קז'ואל". לבוש יומיומי ולא רשמי, מכנס ג'ינס או דגמ"ח, חולצה מכופתרת/ טי שירט / פולו, נעליים ספורטיביות. הגברים הישראלים מתלבשים כך לרוב המקומות כולל לעבודה. בחו"ל לוקחים את נושא הלבוש הרבה יותר ברצינות. יש שם והגדרה לכל חליפות גברים וסגנון לבוש ולפעמים בהזמנה לאירוע מסוים תראו ממש הנחיות מהו סוג הלבוש המצופה מן האנשים וכולם יעמדו בו. אז בואו נעשה סדר בדברים כדי להכיר את המושגים בלבוש האלגנט אם תגיעו פעם לחו"ל ותצטרכו להתמצא:

חליפות גברים

חליפות גברים

  • המראה העסקי – חליפות בצבעים כהים ורציניים, שחור, אפור או כחול. חולצות פסים מכופתרות עם חגורה בצבע החליפה. לרוב גם עניבה בצבע מתאים. בארץ זהו מראה מקובל בעולם העסקים במקומות כמו משרדי עורכי דין, בתי השקעות ופיננסים, בכנסת וכדומה. בכנסים עסקיים חשובים זהו המראה המקובל גם כן.
  • מראה עסקי-קז'ואל – שילוב של המראה היומיומי עם טאצ' עסקי. למשל ג'ינס כהה עם טי שירט וז'קט, מכנס מחוייט עם חולצת פולו תואמת, ונעלי בד ספורט-אלגנט (לא נעלי ספורט). אצלנו תיתקלו בזה בעיקר במקומות כמו חברות היי טק או משרדי פרסום (תלוי כמה שיק וטרנדיות נהוגים במשרד הפרסום המסוים). אם משדרגים למה שנקרא מראה "smart casual" (קצרה ידינו מלתרגם במדויק לעברית..) אזי תראו כבר מכנסיים יותר מחויטים ונעליים יותר מושקעות, חגורה מבריקה וחולצה מכופתרת עם או בלי עניבה. שוב, עורכי דין, רואי חשבון, יועצים עסקיים ודומיהם.
  • המראה הרשמי – "Black Tie Attire" – כמעט ולא תיתקלו בזה בארץ (ואם כן – כנראה מדובר באנשים מחו"ל…). באירוע שכולל לבוש "עניבה שחורה" מתלבשים הגברים בחליפות טוקסידו עם עניבת פפיון, נעליים שחורות מבריקות עם גרביים שחורות וחולצה לבנה למשעי מכופתרת תחת הז'קט התואם.

    חליפות גבר

    חליפות גבר

חזרנו לארץ ישראל

הלבוש הרשמי ה"המחמיר" לא ממש עשה עליה לישראל אבל רמת חליפות הגברים בארץ בהחלט לא מביישת אף מדינה מערבית למי שכן מתחבר לנושא ורוצה להתלבש באופן איכותי ומכובד. ניתן למצוא חליפות גבר שלמות על כל חלקיהן, חליפות חלקיות, ז'קטים ואביזרים שונים להשלמת הלבוש. בוטיקים לבגדי גברים משקיעים היום לייבא או לעצב ביגוד שיתחבר לטרנדים הכי חמים גם בחו"ל. יש פה הכל. עכשיו רק תחליט מי אתה בתוך כל זה או יותר נכון: מי אתה רוצה להיות.

Share
Top! © ליאור סגול ודורין סגול חליפות חתן כל הזכויות שמורות. סניף אחד בלעדי באח"י מזנק 76, ראשל"צ. טלפון: 050-2145800. תיאום פגישה מראש.
FACEBOOK
VIMEO
YOUTUBE