חליפות טוקסידו

חליפות טוקסידו

אצלנו בישראל לא ממש מבינים מה "הקטע הזה של חליפת טוקסידו". נדיר מאוד למצוא גבר לבוש באופן רשמי כל כך עם חליפה ועניבת פפיון באירועים בארץ ועוד יותר נדיר למצוא הנחיות לקוד לבוש להזמנה לאירועים כאלה. מאידך, בארצות מערביות מעבר לים, זה מקובל וידוע שאירוע ערב חגיגי שהוגדר לו קוד לבוש "עניבה שחורה" משמעותו שתמצאו אולם שלם מלא בגברים שכולם לבושים כמו ג'יימס בונד כשהוא יוצא למשימה חשאית ומתערבב בין מיליונרים נבזיים ונערות קזינו מפתות… כך באמת הוליווד מתייחסת ללבוש שכזה שנתפר לראשונה במאה ה-19 ושרד עד היום: הטוקסידו מלווה אותנו בעיקר בסרטים ובאירועי השטיח האדום שמשודרים אלינו בשעות הקטנות של הלילה. הנשים, כל אחת לבושה במיטב המחלצות של מעצבי אופנה מובילי טרנדים, וכל הגברים לבושים כמעט בצורה זהה (חוץ מהמרדנים סגנון ג'וני דפ וחבריו שמאסו בטוקסידו המסורתי השמרני). הוליווד הנוצצת. אז מה זה בכלל טוקסידו ?

מהי חליפת טוקסידו אמיתית

חליפות טוקסידו

חליפות טוקסידו

חליפת טוקסידו היא כאמור חליפה בצבעי שחור לבן מכף רגל ועד ראש עם הנחיות מאוד פרטניות לגבי אופן הלבישה עד אחרון הפרטים. חליפות טוקסידו לובשים גברים באירועים רשמיים בהם נהוג קוד רשמי, החגיגי ביותר. החליפה קרויה למעשה על שם הז'קט שלה שנקרא טוקסידו (או בשם נוסף במדינות שונות – סמוקינג). בניגוד לאירועים בעבודה או חגיגות פחות רשמיות, באירוע בו לובשים חליפת טוקסידו לא מורידים את המקטורן כל הערב מכיוון שהוא חלק בלתי נפרד מההופעה המכובדת כולה.

טוקסידו – הוראות הפעלה לפי הספר

חליפות טוקסידו

חליפות טוקסידו

לבישת טוקסידו היא אמנות משל עצמה ויש כללים מאוד ברורים שיש לעבוד לפיהם. בואו נעבור עליהם מלמעלה ועד למטה:

  • הז'קט כמובן, אותו מקטורן המפורסם שעל שמו קרויה החליפה כולה צריך להיות בעל דש מבד משי עדין.
  • הצווארון יכול להיות בעוביים שונים אולם חייב להתאים לגודל הפפיון שנבחר עם החליפה, שלא תהיה התנגשות בגדלים. המקפידים לא ייתפסו עם עניבת פפיון שאינה עשויה משי.
  • מתחת לז'קט המסורתי יש ללבוש חולצת כפתורים לבנה מגוהצת למשעי ומסודרת ,בעלת שרוולים ארוכים כמובן ורצוי עם חפתים מחוברים לקצה של כל שרוול (החפתים אמורים להציץ מעט החוצה מעבר לקו השרוול של הז'קט).
  • מכנסיים שחורים ללא פּנסים או כפלים. שוב, המקפידים לא ילבשו מכנסיים עם לולאות להכנסת חגורה, מכיוון שלא אמורים לשים חגורה עם חליפת טוקסידו – החליפה אמורה לשבת "בול" בזכות עצמה.
  • אמרנו עד למטה, אז בבקשה: נעליים שחורות ובתוכן גרביים שחורות (!) עד גובה הקרסול ולא קצרות מידי,  כדי שבעת הישיבה לא ניתן יהיה לראות את הרגל החשופה.

ומה כן אופציונאלי? ניתן לגוון מעט את החליפה ולהוסיף לה ווסט מעוצב בצבעים משלימים או אפילו אבנט, כל עוד הם מסודרים ולא מגיעים ביחד על החליפה אלא כל אחד לחוד.

ומילה על האשה שלצידו

לנשים אין הנחיות ברורות ומפורטות כל כך, אולם כאשר הן מתלוות לאירוע רשמי ובן זוגן בטוקסידו מצופה מהן שיתלבשו גם הן באופן רשמי עם שמלת מקסי ארוכה או שמלת קוקטייל מעוצבת.

חליפות טוקסידו לחתן

חליפות טוקסידו לחתן

 

טוקסידו

טוקסידו

מקטורן

מקטורן

חליפת חתן לבנה

חליפת חתן לבנה

Share
Top! © ליאור סגול ודורין סגול חליפות חתן כל הזכויות שמורות. סניף אחד בלעדי באח"י מזנק 76, ראשל"צ. טלפון: 050-2145800. תיאום פגישה מראש.
FACEBOOK
VIMEO
YOUTUBE