טיפים להתאמת חליפות לגברים

טיפים להתאמת חליפות לגברים

נכון שגבר בחליפה עושה רושם טוב אולם בשביל לא ליצור רושם הפוך כדאי להקפיד על כמה דברים בסיסיים ולבחור את החליפה הנכונה. לפניכם כמה טיפים כלליים שיעזרו לכם להתלבש על החליפה המנצחת. החדשות הטובות הן שלכל גבר יש חליפה שמתאימה לו, רק צריך להצטייד בקצת ידע כדי למצוא אותה.

טיפים להתאמת חליפות לגברים

טיפים להתאמת חליפות לגברים

למה בכלל צריך חליפה

השאלה הזו בטח חולפת בעיקר בראשם של אלו שאין להם קוד לבוש רשמי בעבודה ועל כן השימוש בחליפה הוא נדיר. אבל גם אם ביומיום שלכם אינכם זקוקים לחליפה, לכולנו יש אירועים חשובים אחת לתקופה (חתונה, אירוע עסקי או הופעה בבית משפט למשל) ואתם לא רוצים להיתפס לא מוכנים ולהגיע מרושלים. והיום גם מקומות עבודה רבים יותר מאמצים קוד לבוש רשמי לעובדים המייצגים אותם. שורה התחתונה? שווה להחזיק בארון חליפה לגבר אחת לפחות, שמורה ואיכותית ליום בו תצטרכו או תרצו להרשים.

חליפות לגבר

חליפות לגבר

התאמה ראשונה – מבנה גוף

חליפות לגברים מגיעות בשלל גזרות וכדאי לדעת מה מחפשים. אז ראשית חשוב להתאים את גזרת החליפה למבנה הגוף. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בחנות שמבין בנושא. המלצות כלליות לפי מבנה גוף:

 • גבר מלא – רצוי לבחור דוגמאות בד עם פסים לאורך שנותנים את האשליה הויזואלית המתאימה. בחרו דש וצווארון מתאימים שיצרו צורת V מחמיאה בחלק עליון של החזה.
 • גבר רזה – פה דווקא להימנע מדוגמאות פסים וללכת על חליפות בעלות רכיסה כפולה וסגנון רחב בכתפיים.
 • גבר שרירי – אם צריך טיפה להפחית מעוצמת הכתפיים כדאי לבחור בחליפה אלגנטית עם רכיסה של שני כפתורים בחזית כדי לפזר את "מרכז הכובד" של החליפה.
 • גבר גבוה – אם אתה גבוה התברכת ביכולת לבחור כמעט כל חליפה! רוב הסגנונות יחמיאו לך רק נמליץ ללכת על קווים אופקיים ולא אנכים בדוגמת הבד.

  חליפות לגברים

  חליפות לגברים

התאמה שניה – גודל החליפה

כמה קווים מנחים חשובים בהתאמת גודל החליפה:

 • כתפיים – וודאו כי הז'קט מתאים בכתפיים ואינו רפוי או צמוד מידי באופן שלא מאפשר תזוזה חופשית.
 • שרוולים – הקפידו כי אורך השרוולים לא ארוך או קצר מידי; יודעים שהאורך יושב בול כאשר שתי הידיים משוחררות לצד הגוף ובכף היד אתם חופנים בדיוק את תפר השרוול.
 • סגירה – רכסו את הז'קט כדי לוודא שאינו צמוד לבטן כשהוא סגור כי אז הוא קטן מידי. צריך "להשאיר אוויר" באזור הבטן.
 • מכנסיים – הדקדקנים יגידו שאורך המכנסיים צריך לשבת כסנטימטר מעל העקב מאחורה, ומקדימה מונח על הנעל האופן מושלם ללא שבירה.

התאמה שלישית – צבע

גם בצבע יש קווים מנחים כלליים שיעזרו. לאירועים מאוד רשמיים נמליץ על חליפה שחורה בעוד שבאירועים עסקיים טוב תעשו אם תבחרו דווקא בחליפה כחולה שמשדרת סמכותיות יתרה וכוח. ולכל מה שבאמצע יש גוונים של אפור שמאוד מחמיאים וגוונים של בז' שנחשבים לקיציים יותר ופחות רשמיים. לכו על מה שאתם הכי אוהבים אבל התאימו את עצמכם לסביבה בה אתם נמצאים.

Share
Top! © ליאור סגול ודורין סגול חליפות חתן כל הזכויות שמורות. סניף אחד בלעדי באח"י מזנק 76, ראשל"צ. טלפון: 050-2145800. תיאום פגישה מראש.
FACEBOOK
VIMEO
YOUTUBE