איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

חייט או תופר הינו מקצוע שכשאנחנו שומעים עליו הוא קצת לוקח אותנו אחורה בשבילי הזמן… אנחנו מדמיינים בית מלאכה עם אדון חמור סבר ומשקפיים קטנים על קצה החוטם, בידו סרט מדידה; אחרי שלוקח מידות הוא מתיישב לצד מכונת תפירה אותה המופעלת באמצעות פּדאל עם הרגל. ישנם סיפורים על רחובות תל אביב של פעם, בשנות ה-30 (האזור שהיום נחשב דרום תל אביב) שבהם שתרכזו כל החייטים המפורסמים בענף האופנה ולשם ניגשו גברים להזמין לעצמם חליפות תפורות באופן אישי. נוסטלגיה על חליפות חתן תל אביב.

אז זהו, שיש לנו חדשות בשבילכם: אמנם התחושה היא נוסטלגית אבל חייטים מומחים יש היום והם הרבה יותר משוכללים ומתוחכמים מפעם. בתי המלאכה השתכללו, המכונות היום הרבה יותר מהירות (ועדיין מדויקות) והמקצוע כולו עבר מתיחת פנים. עם זאת, חייטים מקצועיים של ממש לא מוצאים בכל מקום.

תפירת חליפה מלאכת מחשבת

חייט חליפות

חייט חליפות

לא סתם חייט חליפות חייב להיות מקצוען. תפירה של חליפה בהתאמה אישית לפי הזמנה הינה מלאכה עדינה, מורכבת ומאתגרת. צריך לדעת המון והדרך להפוך תפירה פשוטה לתפירה מקצועית של מומחים הינה מאתגרת וארוכה וכרוכה בהמון המון התנסות אישית. ומדוע זה כל כך מורכב? במקרה הפשוט יגיע הלקוח עם הזמנה מוכנה ורק לוקחים ממנו מידות ויוצאים לדרך. אך לפעמים צריך לחשוב גם על העיצוב ולא רק על התפירה כדי שהחליפה שתופרים תצא מושלמת עבור הלקוח בכל היבט אפשרי – במידה, בגזרה ובכלל במראה הסופי.  ולכן זמן ההכשרה של חייטים הינו שנים ארוכות שעיקרן התלמדות לצד חייטים ותיקים מומחים. מי שמגיע לחייטים היום אלו בעיקר חתנים שמחפשים תפירה אישית של חליפת החלומות איתה יעמדו מתחת לחופה עם בחירת ליבן.

איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

איפה מוצאים חייט חליפות לגברים?

איפה מוצאים היום חייטים?

אמנם המכשור התקדם, החליפות התפתחו והתחום השתנה עם הזמן – אבל עדיין תמצאו חייט חליפות גברים בבתי מלאכה קטנים ולא במפעלים גדולים או רשתות שיווק. ישנם חייטים ותיקים שעובדים בסדנאות מלאכה בתל אביב למשל באזורים כמו נחלת בנימין. וישנם בוטיקים לעיצוב חליפות גברים אלגנטיות או חליפות חתן שגם אצלם תוכלו למצוא. רובם יופיעו היום באינטרנט או בדפי זהב אבל לפעמים כדאי פשוט לחפש המלצה ממישהו בסביבתכם וללכת על בטוח.

 

 

חייט חליפות

חייט חליפות

Share
Top! © ליאור סגול ודורין סגול חליפות חתן כל הזכויות שמורות. סניף אחד בלעדי באח"י מזנק 76, ראשל"צ. טלפון: 050-2145800. תיאום פגישה מראש.
FACEBOOK
VIMEO
YOUTUBE