מתלבשים על האירוע

ארגון ותכנון כל סוגי האירועים

מדריך המלא למארגני חינה: איך מארגנים את האירוע המושלם?

ארגון טקס החינה חייב להיות מושלם כי הרי מדובר בטקס מסורתי שמטרתו לכבד את המנהגים של ההורים שלכם ושל העדה אליה אתם שייכים. טקס החינה נעשה כמה ימים לפני החתונה ונפוץ בקרב יוצאי עדות כמו מרוקו, תימן, הודו, פרס ובשאר עדות המזרח.

מדובר בטקס שמטרתו לחגוג את הזיווג של בני הזוג ולאפשר סגולה והצלחה בחיי הנישואים על ידי  מריחת חומר חום ומשחתי על הידיים. החומר עשוי מצמח בשם הכופר הלבן ממנו יוצרים משחת חינה שמסמלת סגולה והצלחה.

אם אתם מארגנים טקס כזה חשוב שתדעו כדאי כיצד לארגן אותו על הצד הטוב ביותר כדי שגם אתם החתן והכלה וגם ההורים שלכם, החברים, הדודות והמוזמנים ייהנו ממנו. אז כיצד מארגנים נכון את טקס החינה?

הנה כמה טיפים לזוג המאושר:

בחירת קונספט מתאים לאירוע

כדי לחגוג את הטקס כמו שצריך, מומלץ שיהיה לכם קונספט מדהים לאירוע כמו למשל אירוע מלכותי ממש כמו בארמונות של סולטנים תורכיים או בארמון של מלך מרוקו. כיום דרושים לא מעט אלמנטים לחגיגה המושלמת תוך בחירת קונספט מושלם. כדי לדעת מה צריך לארגון הטקס וכיצד עושים זאת נכון, אפשר למצוא את כל הפרטים באתר מלכה חינה.

בחירת לוקיישן

בחרו לוקיישן מתאים, משמע: מיקום נכון לחגיגת החינה. כיום יש גני אירועים, אולמות ומרחבים שנועדו בדיוק עבור טקס כזה. במרחב מתאים תמצאו אביזרים דרושים לחנה כמו כיסאות מפוארים לזוג המאושר, חדר הלבשה בו יוכלו האורחים וגם החתן והכלה ללבוש את התלבושות המיוחדות, מטבח להכנת כיבוד והכנת החינה, זיקוקים, תאורה, הגברה וכולי. אם אתם מארגנים את החגיגה בבית תוכלו להזמין את כל הציוד המתאים לחגיגה מחברות מומחיות באספקת ציוד לחינה.

מדריך המלא למארגני חינה: איך מארגנים את האירוע המושלם?

תלבושות לחינה

אחד האלמנטים המרכזיים בטקס החינה הן התלבושות המסורתיות והנוצצות שעוטים המשתתפים בזמן החגיגה. מדובר בתלבושות מסורתיות מפוארות שמעשירות את המראה ולובשים אותן כאשר מורחים את המשחה שנוצרה מצמח הכופר הלבן שנועד כסמל להצלחה בזוגיות. את המשחה מורחים על כפות ידיהם של הזוג מתוך קערה גדולה אותה נושאים בריקוד לעבר החתן והכלה. לכן חשוב שיהיו תלבושות מתאימות בסגנון מזרחי עם רקמות ססגוניות שיוכלו המשתתפים ללבוש. בחרו גלימות במגוון צבעים עיצובים וגדלים ובחרו כובעי טורבן מתאימים וצעיפים צבעוניים.

אוכל

אוכל בטקס החינה לא אמור להיות שמן מידי או כבד. מדובר בדרך כלל בממתקים ומאפים מתוקים ואפילו מלוחים. בטקסים כאלה תמצאו המון ממתקים עשויים בעבודת יד כמו עוגיות, מאפי ספינג' מטוגנים, עוגיות שבקיה, עוגיות מרציפן צבעוניות, פירות חתוכים, ירקות חתוכים, פסטלים מטוגנים וקינוחים. דאגו שיהיה באירוע שלכם דוכן של אוכל טוב וקליל וגם משקאות אלכוהוליים להרמת מצב הרוח כמו יינות או קוקטליים קלילים.

תפאורה ואווירה

בטקס חינה אין כמו תפאורה אנושית. החתן והכלה שלבושים כמו נסיך ונסיכה והתלבושות הצבעוניות שעוטים האורחים יהיו חלק מהתפאורה. אבל בהפקה כזאת דרושה חגיגיות יתרה ולכן כדאי ליצור חלל מרהיב וצבעוני על ידי פרחים, נרות, בלונים, וילונות, מפות חגיגיות, סידורי שולחן עם פירות צבעוניים, מגשי עוגיות צבעוניות, אורות מיוחדים ותאורה מתאימה וכמובן יצירת אווירה שמחה עם מוזיקה טובה ומסורתית.

אם תבחרו מומחים בארגון אירועי חינה, תוכלו לקבל את כל השירותים והציוד הדרושים לארגון הטקס ובכך להגיע רעננים ומלאי אנרגיה לטקס החגיגי שלכם. אז זה הזמן להתחיל לארגן את החינה ולהפוך אותה לאירוע מושלם ממש כמו החתונה שלכם.

נגישות