מתלבשים על האירוע

ארגון ותכנון כל סוגי האירועים

נזק לגוף או לרכוש באירוע: יש למי לפנות

תביעות נזיקין

יצאתם לאירוע בתחושה טובה. חשבתם את מי תפגשו, מה תאכלו, האם הדיג'יי יהיה טוב וכדומה, אך סיימתם את האירוע עם תחושה קשה. סיימתם את האירוע מלווים במחשבה מה עושים עכשיו, מי יפצה אותי, מי אשם ומה ניתן לעשות כדי למזער את הנזק הכלכלי. מכאן שאין זה משנה אם החלקתם על הרחבה ושברתם את הרגל, או אם קיבלתם הרעלת מזון, וזאת כי עדיין מדובר באותה קטגוריה שבה נדרשים לפעול – תביעת נזיקין. מה זה אומר, מי יישא בעלויות ומה עליכם לעשות? כל הידע הרלוונטי מוגש עבורכם כאן!

2 התנאים שמאחורי תביעות נזיקין

חשוב להבין שבכול הנוגע לדיני נזיקין, מדובר במשפט אזרחי שמבקש להעניק לאדם שנפגע (אם באופן פיזי ואם כי נהרס לו ציוד) פיצוי. מכאן שמדובר בתחום מאוד נרחב שעשוי לפגוש אותנו במגוון צמתים. בין היתר התחום כולל תאונת דרכים, רשלנות מקצועית, נזקי רכוש ומגוון סוגים של תאונות, כולל תאונה שמאחוריה עומדת הרשות המקומית, ארגון הספורט וכדומה. מכאן שאם נבקש להצביע על החוט שמקשר בין כל הסיטואציות, נציין שתמיד תוכלו לתבוע תביעות נזיקין ושתמיד נדרשים להצביע על קיומם של 2 תנאים: נזק מוכח וקשר נסיבתי בין המחדל לגרימת הנזק.

חשיבות ייעוץ מקצועי

מעדתם באירוע בשל מרצפת שבורה, נחבלתם בראש בשל שלט נמוך, החלקתם על הרחבה כיוון שהייתה רטובה? נראה שגם לכם יש סיבה טובה להגיש תביעת נזיקין. מה עושים? על מנת לדעת שלא סתם מוציאים כסף ומשקיעים זמן בהגשת תביעה, חשוב לקבל ייעוץ ראשוני של עורך דין שמתמחה בתחום, ולו כדי להבין מהם הסיכויים לצאת מנצחים ואיזה גובה של פיצוי עומד על הפרק. קיבלתם החלטה להמשיך עם התביעה? יש טעם להמשיך את התהליך מלווים בעורך דין, וזאת כי בתחום שכזה מאוד חשוב לדעת כיצד להתנהל, ממה מוטב להימנע, מה נכון לומר וכדומה, וזאת כדי שייפסקו לטובתכם ואף באופן משמעותי.

נפגעתם? כך תפעלו!

חשוב לדעת מהי דרך ההתנהלות הנכונה ביותר, זו שתוביל לתהליך הקצר ביותר לצד הפיצוי הגבוה ביותר. ובכן ראשית יש להשיג טיפול, אך במקביל יש להתחיל באיסוף ראיות. מה זה אומר? שיש לקחת פרטי התקשרות של אנשים שהיו נוכחים בעת הפציעה, שיש לצלם את הנקודה שבה התרחשה התאונה, ואף לאחר כמה ימים מוטב לחזור לזירה ולבחון האם נערכו תיקונים. אם אכן תוקנה מדרכה שבורה או עמוד רעוע, גם זאת מוטב לתעד. באשר לטיפול הרפואי, יש לציין בפני גורמי הרפואה שהתאונה אירעה בשטח ציבורי וכמובן שיש לשמור כל מסמך רפואי ואבחנה רלוונטית. עוד נציין שאם מדווחים על התאונה במגוון מוקדים (למשל במשטרה, בקופת החולים, בביטוח לאומי וכדומה), יש לשמור על נוסח זהה.

דגשים חשובים

חשוב לדעת שבכול הנוגע לדיני נזיקין, ניתן לתבוע בשל מגוון סיבות. ניתן לתבוע בגין הוצאות רפואיות, סבל, פגיעה ביכולת ההשתכרות, צורך בטיפולים וכדומה, כאשר בין היתר לוקחים בחשבון מגוון משתנים חשובים, כגון הגיל של הנפגע. עוד ראוי לדעת שהפיצוי אמור להחזיר את הניזוק למצבו הראשוני, ועל כן בוחנים האם הנזק אינו ממוני (למשל פגיעה בהתנהלות עצמאית), או נוגע להפסדים כלכליים. כמו כן, לעומת החוק הפלילי, במקרה זה אין צורך להוכיח 100% אשמה, אלא רק צריך להגיע למצב שבו בית המשפט משוכנע ב51% שהצדק נמצא בצד של התובע. מכאן שאומנם מדובר במשימה יחסית קלה, אך יש להפנים שגם היא מצריכה לא מעט ידע וניסיון בתחום. לאור כל זאת ניתן להתחיל להבין שאם רוצים להשיג את המרב ולהימנע מטעויות בדרך, יש רק דבר אחד שנדרשים לעשות – להשיג ייצוג מקצועי של עורך דין.

נגישות