מתלבשים על האירוע

ארגון ותכנון כל סוגי האירועים

מתנה עם ערך: קניית תפילין לבר מצווה

תפילין לבר מצווה

הנה הגיע בר המצווה של הילד שלכם או של ילד שאתם מאד אוהבים ואתם רוצים להעניק למאורע כזה מתנה עם ערך. מתנה לבר מצווה יכולה להיות תפילין לבר המצווה בעוד שמדובר בערכה קדושה המכילה תשמישי קדושה שעשויים מעור ומכילים קלף עליו רשומות בכתב יד פרשיות מהתורה. באמצעות תפילין מקיימים יהודים מצוות בכל מהלך החיים, מתפללים וגם עולים לתורה בגיל המצוות.

שימוש בתפילין היא הדרך של העם היהודי לציין ולזכור את הברית שנכרתה בין העם לקדוש ברוך. הנחת תפילין מתכתבת עם מצוות נוספות כמו ביצוע ברית מילה, כיבוד השבת, ביצוע מצוות ושאר פעולות חשובות לעם היהודי.

רכישה של סט תפילין היא חיונית והכרחית עבור כל נער שהגיע לגיל מצוות והופך לגבר. תפילין מחייב עבור טקס עלייה לתורה בבר מצווה וישמש נערים במגוון הזדמנויות בחיים החל מזמן של טקס חופה וקידושין כאשר יתחתנו עד לתפילות בכול מקום בו הם יהיו, כמו גם בעת בריתות ובשאר הזדמנויות.

כמה  זה עולה?

אז בעצם כמה אמור לעלות מוצר כזה? מחיר תפילין יכול להגיע לסביבות ה1,000 שקלים עד ל2,000 שקלים – תלוי בעבודה ובחומרים מהם הסט מיוצר. יש תפילין עשויים מעור של בהמה דקה שיעלו 700 שקלים ויש כאלה שיעלו 2,000 שקלים אם הם עשויים מעור של שור, משמע: בהמה גסה.

גם אופן כתיבת הפרשיות קובע את המחיר כמו למשל כתיבת פרשיות על ידי סופר סת"ם מיומן: מה שייקר את מחיר התפילין בשל ההקפדה על גודל האותיות ועל שלמותן,  בזמן שתפילין שכתב סופר סת"ם מתחיל יעלו פחות.

חשוב לדעת כי אופן הכתיבה של פרשיות הכתובות על הקלף שנמצא בתוך הסט משפיע על המחיר שתשלמו, כמו למשל אופן הכתיבה וזמן תהליך כתיבה שחייב להיות ידני. המחיר נקבע עם על פי חשיבות סופר סת"ם שכותב את הפרשיות וניסיונו בתחום כמו גם  ביחס לאופן ייצור התפילין ואיכות העור ממנו עשויות הרצועות שנועדו לטקס הנחת התפילין.

בנוסף לכך: אופן העיצוב, עובי הרצועות, אופי הקלף והאריזה המהודרת – כל אלה יקבעו את המחיר כאשר המחיר הממוצע הינו 1,000 שקלים והגבוה ביותר יכול להגיע ל2,500 שקלים ויותר.

תפילין – מקום של כבוד בחיים הבוגרים

מלבד המחירים והערכה עצמה, יש להבין את המשמעות הרוחנית של תפילין. מדובר בערכה שמסמלת עבור נערים מקום כבוד בחייהם הבוגרים בזמן שיש משמעות רוחנית רבה לתפילין ולפרשיות הכתובות בו. עם הסט המהודר הולכים בכול שבת לבית הכנסת כאשר חשוב לבחור תפילין איכותי מבחינת כתיבת הפרשיות, רמת ייצור, בתי התפילין וחשיבות הכותב שיספק כתב מהודר ויפה שהפרשיות כתובות בעזרתו. בחרו חנות שמספקת השוואת מחירים בין מוצרים כך שתוכלו לבצע קנייה טובה ולא יקרה מידי.

אז איפה קונים תפילין ומה חשוב לדעת בזמן הרכישה?

כיום אפשר להזמין סט מהודר מחנויות באינטרנט או חנויות פיזיות שעוסקות בתשמישי קדושה.

בחרו חנות שמספקת פרשיות כתובות ביד ולא מודפסות(!) עם רצועות עשויות מבהמה גסה ואיכות קלף טובה.

בחרו סט עם פרשיות שנכתבו על ידי סופר סת"ם ירא שמיים, עם משלוח עד הבית ומחיר שתואם את התקציב שלכם.

שימו לב להמלצות על החנות ממנה תרכשו את הסט והקפידו לרכוש סט מהודר וכזה שילווה את הנער למשל שנים רבות ולמגוון טקסים בחייו הבוגרים והרוחניים. כך תוכלו להעניק לנער מתנה משמעותית שימושית ומכובדת.

נגישות